24.11.16

Lets get this started again!
Coming back after a break is never easy and in this case it is after more than a year. 

I wanted to make my first post special but it is more difficult than I had imagined, so lets start with something simple...... 

Many of you may know that since I last wrote I have made some big changes in my life.  To be honest the main reason why I stopped writing my blog was because I needed space in my life for these changes to take effect.  What have I learnt?  Sometimes we think that it is too late to change your life and start from the beginning.  We are not teenagers anymore but it doesn't mean that we can't start afresh.  It is not an easy decision to make, to press the button of "restart", but if you are brave and go for it then things can only get better. 

Nobody is saying that it is going to be easy, but I decided to try and eleven months on I can see that the hard times were for the best and that things can only get better.  I am glad I have taken the leap and glad to be back here with you my friends. 

12 comments:

 1. W końcu! Witamy z powrotem i czekamy na więcej częstych postów :)

  ReplyDelete
 2. Finally <3 Ale się cieszę!

  ReplyDelete
 3. Bardzo sie ciesze z Twojego powrotu :) Nigdy nie jest za pozno za zmiany na lepsze, to Twoje zycie i Ty piszesz ta historie, najwazniejsze abys byla szczesliwa :) Czekamy na wiecej postow i mam nadzieje zdjecia z Twoich podrozy ;)

  ReplyDelete
 4. Bardzo milo Cie tu znowu widziec !:) Nie ma co sie bac zmian, w szczegolnosci na lepsze, to Twoje zycie i Ty piszesz ta historie, najwazniejsze abys byla szczesliwa :) Mam nadzieje ze wkrotce zobaczymy wiecej Twoich postow i pieknych zdjec z Twoich podrozy <3 :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wybacz za podwojny komentarz, myslalam ze pierwszy sie nie zaladowal :)

   Delete
 5. Wow, wow jaka niespodzianka !
  Bardzo, bardzo się cieszę.
  :-)

  ReplyDelete
 6. Czekam na powiew świeżości w tym miejscu !
  Bardzo lubiłam też Twoje filmy na yt., uważam że masz charyzmę do video, może także tam pojawisz się na nowo ?

  ReplyDelete
 7. Hej!!! dawno mnie tutaj nie było :-) Czekam na kolejny post!!

  ReplyDelete
 8. Bardzo fajnie że postanowiłaś powrócić do Bloga. W życiu nie ma czego się bać i warto zaryzykować czegoś całkowicie nowego. A z pewnością opłaci się,,, i efekty tego będą wspaniałe!! :)
  Do odważnych świat należy. Nie bójmy się otwierać nowego rozdziału w Naszym życiu... :)
  Trzymam kciuki!!

  ReplyDelete
 9. Dobrze, że jesteś :)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...