12.9.13

OXFORD

Do Oxfordu chciałam pojechać odkąd tylko przyjechałam do UK. Naczytałam się o klimacie tego miasta i jak najszybciej chciałam zobaczyć czy to prawda. Jednakże zawsze kiedy jest piękna pogoda pakuję torbę i odpalam nawigację w kierunku Walii. Tym razem w końcu udało mi się pojechać w przeciwnym kierunku. Wizyta mamy zmobilizowała nas do ruszenia się w inne nieodkryte jeszcze miejsca. 
Oxford mnie zauroczył. Przepiękne miasto. Oczywiście na każdym kroku porównywałam go do mojego ukochanego Chester, ale to jednak trochę inna bajka. Oczywiście na moich zdjęciach trudno zauważyć tłumy jakie tam panowały,  zawsze staram się je przeczekać, bądź "uciąć". Setki turystów niestety przeszkadzały mi w chłonięciu atmosfery tego cudownego uniwersyteckiego miasta. Nie ma się jednak co dziwić. Po pierwsze trafiła się nam wspaniała pogoda, po drugie studenci właśnie otrzymywali dyplomy, a po trzecie.... tego miasta nie można ominąć  jeśli przyjechało się na wycieczkę do UK. To byłby grzech!
 
Auto zostawiliśmy na parkingu na obrzeżach, i specjalną linią autobus dotarliśmy do centrum. Byłam pod wrażeniem budynków uniwersyteckich. Pod placem który widzicie powyżej w podziemiach znajduje się przeogromna biblioteka. To zaszczyt dostać dyplom z takiej uczelni, i pewnie mega fun studiować na Oxfordzie. Po pięciogodzinnym spacerze pora była wracać do domu..... ale jeszcze tam wrócę!
Mam nadzieję, że Oxford oczarował Was tak bardzo jam mnie! Zapraszam Was do drugiej części i ruchomych obrazków w kolejnym poście.

10 comments:

 1. Byłam tylko raz, a i tak kocham to miasteczko :)) i mam zdjęcia w tych samych miejscach :D

  ReplyDelete
 2. wspaniałe budynki, piękne miasto :)

  ReplyDelete
 3. Zazdroszczę Ci, że tam mieszkasz *.*.

  ReplyDelete
 4. sukieneczka jest urocza!:D

  ReplyDelete
 5. ale piękny jest ten cały biały rower! marzę aby kiedyś znaleźć się w takim ośrodku naukowym, jak oxford i nie turystycznie. :)

  pięknie wyglądasz. jak zawsze :D

  ReplyDelete
 6. Przepiękne, klimatyczne miejsce, urocza sukienka:):)

  ReplyDelete
 7. Tak!!! Oxford oczarowal mnie tak samo jak i Ciebie!! Uwielbiam Takie miejsca!!

  ReplyDelete
 8. Ależ klimacik!
  Pozdrowionka z równie klimatycznej Irlandii ;)

  www.WingsOfEnvy.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. wow I am so much in love with your polka dot dress, it's beautiful! :)
  hope you had a great time in Oxford!
  -
  Ester @ Drawing Dreaming

  ReplyDelete
 10. Oxford Oxfordem, ale Ty wyglądasz niesamowicie.
  Bardzo pasuje Ci taki retro look, bo niestety ale większość dziewczyn które wybierają taki styl wygląda jak w przebraniu, a do Twojego typu urody pasuje idealnie. :)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...