4.9.13

ITALY in the UK

Dziś obiecana druga część wyprawy do Portmeiron (tutaj znajdziesz cz. 1).  Palące słońce, morze, przepiękna roślinność i miasteczko w stylu włoskim powodowały, że mogłabym wędrować jego uliczkami długimi godzinami. Poczułam się jak na wakacjach, tym bardziej, że wyjątkowo w tym roku jedynym egzotycznym krajem w którym byłam na urlopie była Polska :)

Tak jak wspominałam, wybierając się do Walii zabieram zazwyczaj ze sobą kilka "zapasowych" rzeczy, bo mimo iż ufam prognozie pogody z BBC, nie raz zostałam zrobiona w balona. Tym razem mile zaskoczona wygrzebywałam z bagażnika najskąpsze szmatki. Makijaż robiony w aucie, które pokonywało zakręt za zakrętem prezentował się niczym airbrush make up, bez grama mascary!!!
Po czrerech godzinach zwiedzania zaczęłam dostrzegać wszelkie "niedoróbki" tej krainy. Niektórzy z Was pewnie już zauważyli, że statek z powyższego zdjęcia jest wmurowany w "plażę". Wiem, iż jako perfekcjonistka dopatruję się ideałów w każdym calu. Jednakże architektura klimatu śródziemnomorskiego jest mi bliska i wiem, że zazwyczaj wykonana jest z większą precyzją. Ten przepiękny budynek nie jest w 100% realistyczny. Okrągłe okna wraz z dużymi okiennicami i firankami są najzwyczajniej namalowane :) Natomiast ta przepiękna posiadłość jest tylko makietą za którą chowa się karawan :) Muszę przyznać, że nie przeszkadzało mi to. Gdybym miała możliwość zamieszkania tam, przeprowadziłabym się kolejnego dnia! 
Nagrałam dla Was filmik z całej wyprawy. Znajdziecie tam także ujęcia z pobliskiej kilkukilometrowej plaży - także zapraszam serdecznie do oglądnięcia!!

Gdybym mieszkała w okolicy z pewnością wykupiłabym roczny bilet wstępu. Jest to jedno z miejsc gdzie człowiek może wypocząć i naładować akumulatory. Jednakże wątpię czy kiedykolwiek jeszcze tam zawitam, ponieważ nie będzie mi po drodze :) Jeżeli będziecie w okolicy koniecznie musicie odwiedzić Portmeirion. Z chęcią przeczytam w komentarzach co Wy polecacie odwiedzić w Walii lub w UK. Chętnie wybiorę się w Wasze ulubione zakątki Anglii.

6 comments:

 1. bajecznie tam jest :) dotąd nie miałam pojęcia o takim miejscu, może kiedyś je odwiedzę :)

  www.mrsvain.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Przepiękne miejsce! W życiu nie powiedziałabym, że angielskie.

  ReplyDelete
 3. klimatyczne miejsca! aż mam ochotę na jakiś wyjazd ;P

  ReplyDelete
 4. zatapiam się w widokach, przepiękne miejsce, przepiękna zdjęcia! ;)

  ReplyDelete
 5. Super cute and fun look. Love those sandals.
  http://halielandry.blogspot.com/

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...