8.8.13

Magiczny Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Nie dziwię się, że Ogród Botaniczny nazywany jest oazą piękna i spokoju zatłoczonego Wrocławia. W samym centrum Starego Miasta, dwa kilometry od Rynku,  nieopodal malowniczego Ostrowa Tumskiego możemy odpocząć i zadumać się wśród ponad 12 tysięcy rodzajów roślin. To magiczne miejsce mam prawie że pod domem mojej mamy, także bywam tam prawie za każdym razem kiedy odwiedzam Polskę. Przeciętny "turysta" gości tam pewnie z godzinkę lub dwie, ja natomiast potrafię zadumać się i kompletnie stracić poczucie czasu. Wizyta wydłuża się jeszcze bardziej kiedy zabiorę  ze sobą aparat lub dobre towarzystwo :)
To "żywe muzeum" (zał. w 1811r.) ma też dla mnie osobisty charakter. Chodzili tam na spacer moi dziadkowie, ja kiedy byłam dzieckiem a w jednej szklarni mieszka mój aloes, który niespodziewanie osiągnął nieoczekiwane wymiary i musiałam go oddać. Każdego roku odkrywam nowy zakątek. Ogród jest wciąż modernizowany i zamieszkuje w nim coraz więcej przepięknych kwiatów i krzewów.  Tym razem zaskoczyła mnie kawiarenka w której podawano przepyszną kawę i świeże, ciepłe, domowe ciasto! I jak nie przesiedzieć tam całego dnia?
Ogród jest świetnym miejscem na ślubne sesje, i nie tylko. Tutaj możecie zobaczyć moje wcześniejsze zdjęcia z tego magicznego miejsca (klik, i klik). Każda pora roku nadaje mu inne barwy i niepowtarzalny klimat. Warto zabrać ze sobą koszyk piknikowy, książkę i zagościć tam na kilka dłuższych kwadransów. Polecam :)
Jako, że "wychowałam" się w kwiaciarni i to właśnie zapach kwiatów kojarzy mi się najbardziej z dzieciństwem, zawsze będę częstym gościem w takich miejscach. Nie ma pomieszczenia w moim domu gdzie nie stoi donica z kwitnącymi storczykami, dzban z kwiatami czy kaktusy i sukulenty. Moje serce uśmiecha się jeszcze szerzej kiedy mam dookoła siebie roślinność. W kolejnym poście zobaczycie moje oblicze na tle tej pięknej zieleni! Mam problem z segregacją zdjęć, także zapowiada się długiiii post :)

4 comments:

 1. Pieknie! Oglądając te zdjecia nie powiedziałabym wżyciu, że to we Wrocławiu. :)

  ReplyDelete
 2. Masz rację, Ogród Botaniczny jest piękny!! Ja równiez bardzo często tam bywam :))

  ReplyDelete
 3. Świetny blog, bardzo inspirujący.
  www.kashmirinspirations.blogspot.com

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...