14.4.13

Grandma's Treasures


Miałyście kiedyś zgodę babci aby zagadnąć do jej szkatułki? Pewnie w nie jednej z nich kryją się skarby, które z pewnością chciałybyście założyć, bądź stać się ich posiadaczkami.
Zadziwia mnie vintage biżuteria i najchętniej zgromadziłabym jej kilogramy. Dziś odwiedzając car boot sale rozmawiałam z panią, która zawsze wystawia pełne gabloty i kosze świecidełek. Wykupiłabym większość z nich (i przy okazji stała się bankrutem). Problem pojawia się jednak wtedy kiedy otwieram moje szkatułki i kręcę nosem, że to za strojne, to piękne ale nie pasuje a tamto urocze ale za bardzo rzucające się w oko. Rzadko przemycę coś świecącego, zazwyczaj wygra złoty zegarek, bransoletki i okazjonalnie ulubiona broszka. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem sroką i kocham błyskotki!


Oprócz biżuterii zachwycam się zawsze babciną zastawą, opakowaniami strych kosmetyków i innych bibelotów na półeczkach. Moja babcia jest skromna. Nosi zazwyczaj sznur pereł lub innych korali. W jej domu panuje minimalizm, dlatego kiedy widzę uginające się komody innych starszych pań nie mogę się nadziwić ich zawartości.


9 comments:

 1. Anonymous14/4/13 19:15

  Zestaw do włosów z ostatniego zdjęcia jest przepiękny, moja babcia też miała podobny :)

  ReplyDelete
 2. piękne cudasie wszystkie bym chciała :)

  ReplyDelete
 3. moja babcia miała dokładnie taką samą różową szminkę! :)

  www.yuppie-look.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Przepiękna biżuteria Polu, aż oczu nie można oderwać (syndrom sroki, haha). :)

  ReplyDelete
 5. Moja babcia niestety nie ma takiej szkatułki, a szkoda- chętnie poszperałabym w niej :) Chociaż średnio lubię taką biżuterię- sam fakt dotknięcia, obejrzenia- dużo daje :)

  ReplyDelete
 6. Anonymous16/4/13 15:29

  Jednak te Nasze babcie to niesamowite damy!
  Pozdrawiam!
  www.malgo-pisze.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Przepiękna biżuteria <3
  coś wspaniałego! Przygarnęłabym wszystkie rzeczy!

  ReplyDelete
 8. Jakie to wszystko wspaniałe *___* Szkoda, że moja babcia nie ma takich skarbów. Najbardziej mi się podoba zestaw z ostatniego zdjęcia. Fantastyczne <3

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...