25.10.10

In fur waistcoat

Na futrzaną kamizelkę  "zachorowałam" minionej wiosny :) poszukiwania trwały miesiącami, aż pewnego letniego dnia znalazłam dwie. Nie wiedząc którą kocham bardziej zatrzymałam obie :)   Dzisiejszy outfit prezentuje jedną z nich w towarzystwie vintage bluzki od mojej mamy :) Mam ją w mojej szafie chyba już z czternaście lat. Nadal uwielbiam ją za niebanalną aplikację pod szyją i delikatny materiał. Doprowadziłam do porządku (zostały wyprane) moje stare buty kupione pięć lat temu :)  porównując do dzisiejszych trendów mają trochę niższy obcas, ale to właśnie czyni je funkcjonalnymi przez cały dzień :)
Nie wiem jak Wy ale mi sprawia ogromną frajdę jeśli mogę wyszperać w swojej szafie bądź maminej jakąś  zapomnianą rzecz, która nie dość że wpisuje się w trendy, dobrze się w niej czuję a na dodatek ma historię i towarzyszyła w różnych momentach mojego życia!! Kocham takie "uduchowione" ubrania :) Chciałabym przechowywać swoje łaszki, aby za kilkanaście lat znów z radością móc je nosić, jednakże wciąż jest jeden problem.... brak miejsca na magazynowanie!!

English version: 
I have dreamed about a fur waistcoat since last spring:) Looking for it took months, until one summery day I found two. I couldn't decide which one I like more so I kept both :) Today I matched one of them with my mother's vintage blouse. I have it in my wardrobe probably for fourteen years or so and  I still love it!!
I wear my old shoes which I bought around five years ago:) comparing to today's trends they have a little lower heel, but that's what makes them functional throughout the day:)
I don't know how about you girls, but I am having a lot of fun if I can find out in mine or my mum's closet some forgotten  clothes which are not only trendy  but have a good memories connected with. Many of such clothes  accompanied me in different times in my life! I love such "spiritual" clothes:) I would like to keep my stuff  forever as trends are returning every few years, but there is a problem, very difficult to overcome problem, ... lack of space for storage!
Definitely need bigger house :)Jedna osoba upomina się o sprostowanie :) a jest nią moja mama! W tym poście nosiłam jej bluzkę w rozmiarze 46. Nadmieniam, że jest ona także dla niej oversizową tuniką, (mama nosi rozmiar 40 :))

waistcoat - New Look (%) (old)
jeans - Zara (old)
shoes - Bagatt  (%) (old)
shirt, bag - Vintage (my mother's)
hat - bought in Paris
jewellery - bought in France
belt - Tk Maxx (%)

8 comments:

 1. Kamizelka do białej, delikatnej koszuli wygląda świetnie!

  ReplyDelete
 2. Śliczne zdjęcia, ten kapelusz pasuje bardzo do Ciebie :)

  ReplyDelete
 3. świetna kamizelka i świetna bluzka. cały zestaw podoba mi się baaardzo :)

  mam ten sam problem z magazynowaniem rzeczy :(

  ReplyDelete
 4. chętnie widziałabym taką bluzkę w mojej szafie jest cudna - oprócz garderoby zgłaszam zapotrzebowanie na strych :)na którym po latach można znaleźć fajne łaszki

  ReplyDelete
 5. Sliczna kamizelka i bluzka!!! Calosc super!!!

  http://jozefinafashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Fajny zestaw, wszystko w nim gra, i swietnie pasuje do Ciebie :)

  ReplyDelete
 7. Zgrabniara!!!
  Pięknie wyglądasz!

  ReplyDelete
 8. zabójcze masz te zdjęcia, ich jakość jest rewelacyjna a zestawy na nich jeszcze lepsze :)
  pozdrawiam
  DaisyLine

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...