5.10.10

Goodbye summer, goodbye France.... (part 1)

Minął już miesiąc od mojego powrotu z Francji, a ja do dziś nie mogę się zebrać  na  publikację zdjęć. Przyznaje, trudno uporać się z  ponad 3000 fotografii  (tak sama chwyciłam się za głowę zobaczywszy ten wynik). Bywały jednak sytuacje, że zostawialiśmy aparat w samochodzie lub losowaliśmy kto ma robić zdjęcia, co wręcz do mnie nie podobne! Jednakże po tylu zwiedzonych miejscach nawet taka fanka fotografii jak ja  zaczyna mieć do niej awersję. Wybrałam kilka(naście) moich ulubionych z którymi chciałabym się z Wami podzielić  (aby nie tworzyć monstrualnych postów podzielę je na części).

Od mojej ostatniej wizyty we Francji minęło 15 lat. Od tamtego czasu marzyłam aby powrócić i poznać ją lepiej. Przemierzając Francję od Normandii aż po Toskanię można zauważyć nie tylko różnice w krajobrazie, ale także architekturze, temperaturze powietrza, kuchni i liczbie ludności na ulicach. Francja bez wątpienia jest bardzo ładna, ale Francuzi o nią nie dbają. W porównaniu do UK  jest brudna, mieszkańcy zadufani w sobie, aroganccy,  oraz mogłabym nawet rzec że są nacjonalistami. Dodać muszę, iż nie jest mitem, a świętą racją, że są fatalnymi kierowcami i nie uczą się języków. Czasem zamówienie posiłku trwało niemalże pól godz. lub w ogóle nie udało się tego dokonać !!! A teraz dość narzekania i zapraszam do podziwiania :) 

Miejscem pierwszego postoju było zachodnie wybrzeże. 
Cabourg

Udało mi się trafić na targ staroci, który uwielbiam :)


Aż tyle obiektów mego pożądania na raz....Kolejne malownicze miasteczko - Deauvill.
Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie plaże, które miały około kilometra szerokości!
Był wprawdze odpływ - ale to sie nie liczy!
Z portu w Deauville można podziwiać małą wypoczynkowa mieścinkę o nazwie Trouville.


Następnym punktem wyprawy był Paryż.
Jego zwiedzanie zaczęliśmy od wersalskich ogrodów.I visited my lovely friend Melo :) Melody thank you for everything!!!! Kisses!!To wcale nie jest takie łatwe!!!

Kolejny dzień w Paryżu - La Defense

A potem słynna  Eiffel Tower, która tym razem nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak 15 lat temu..
Taki jest krajobraz pod nią...

Na szczęście z daleka są lepsze widoki  :)
Bazylika Sacre-Coeur 
Piękne obrazy na Place du Tertre


Dzielnica Łacińska

 Więcej zdjęć z Paryża w poprzednim poście :)

cdn :)

10 comments:

 1. Anonymous5/10/10 14:52

  Piekny reportaz. Ja wciaz mam nadzieje, ze wasze watki z podrozy znajda w koncu miejsce na stronie Polskie szafy. Byloby dobrze zgromadzic je w jednym miejscu, aby mozna bylo d nich powrocic marzac o wakacjach 2011.

  ReplyDelete
 2. Taka wycieczka po Francji to musiało być coś wspaniałego!

  ReplyDelete
 3. świetne zdjęcia. szczególnie jak Ty na nich jesteś:) zazdroszcze takich wakacji!

  ReplyDelete
 4. Piękne zdjęcia ...
  Mam nadzieje, że będzie mi dane kiedyś zobaczyć to na żywo. Paryż tuż za Londynem jest na mojej liście miejsc które chcę zobaczyć.
  A Ty jak zawsze śliczna :) :*

  ReplyDelete
 5. zdjecia sa genialne! jestem w szoku, swietne

  ReplyDelete
 6. świetne zdjęcia!
  co do układania dwóch pionowych obok siebie - ja mam na to prosty patent: łączę je poprostu w jakimś programie graficznym zostawiając przerwę między nimi. Na blogu wyglądają jak dwa obok siebie, a w rzeczywistości to jedno zdjecie.

  ReplyDelete
 7. Stunning photos! I am amazed and wishing I could be there!

  xx

  November Grey
  $70 makeup giveaway!

  ReplyDelete
 8. ładna z Pani kobieta :)

  ReplyDelete
 9. witam,
  trafilem tu przypadkowo. doskonale prace, ktore przypominaja mi stare czasy, kiedy bywalem w paryzu i okolicach, a takze w ciekawych miejscach francji, ktore znow moglem zobaczyc dzieki panstwa zdjeciom. pozdrawiam serdecznie i dziekuje za piekne miejsca i piekne twarze z tych fotografii.
  mac_kas@o2.pl

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...